Bebeğimi beklerken – başlangıç

Bebeğimi beklerken – başlangıç

Eşimle geçirdiğim keyifli zamanlarımızda özellikle de dışarıda oturmuş güzel bir yemek yiyor, manzarayı izliyor,hayatın keyfini çıkarıyor ve nasıl olsa acelemiz yok dercesine anın tadını çıkarabiliyoruz diye düşünüyorken,karşınızda ağlayan bir çocuk ve yemeğini yemesi için muhtemelen bebek kanallarından ezberlediği şarkıları teker teker söyleyen o sırada da çocuğun masada ki çatal , bıçak tabak ne varsa birbirine katmasına engel olmaya çalışan yorgun olduğu her halinden belli bir anne var. Hadiiiiiiiii lütfennnnn aramızda kendisine bebek hayallerimi  biraz daha ertelemeli miyim acaba !? diye soran olmadı demeyin bana ?

Kendime zaman ayırmayı  , gezmeyi ,uyumayı,alışveriş merkezlerinde 10 saat geçirmeyi,zayıf kalmayı ve kariyer planları yapmayı seven birisiyken , aslında anne olmak içinde bu saydıklarımla savaşır haldeydim. Özellikle de her iş mülakatlarımda bir süre çocuk düşünmüyorsunuz değil mi? diye beni iğreti eden bu sorulardan çok etkilenmiş olmalıyım ki , çocuk yapmaya karar vermeden önce ilk müdürümün gönlünü yapma ve önce onu ikna etme mecburiyetindeyim diye hisseder olmuştum.

 

Çalışmış olduğum sektör anne-çocuk sektörü.Çalıştığım süre boyunca anne ve bebeği ile ilgili bilmediğim çok fazla şey öğrendim.Bebeğinden bahseden bir annenin  yüzündeki ve gözlerindeki mutluluğun biraz önce saydığım şeylerin karşısında paha biçilemez olduğunu hissettim.Bunu bende yaşamalıyım.Uykusuz kalabilirim,saçlarım bir süre fönsüzde olabilir,aaahhhhhh evett tamamm kiloda alabilirim sorun değil,kariyer adımlarımı belki biraz daha yavaş atabilirim umurumda bile değilllll ! Birkere biliriz bebek kısmetiyle gelir derler ?

Beklediğim dünyanın en güzel haberini aldığım andan itibaren 1 sn içerisinde bütün hayatım, kararlarım,hedeflerim,önceliklerim değişti.Hayata yeniden başlıyordum.Bambaşka bir ben olarak,farklı bir pencereden….

Merhaba bebeğim seni beklerken özlüyorum….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM